درباره ما

به سایت جامعه جئوجبرای ایران خوش آمدید.
در اين صفحه به معرفي كوتاهي از نرم افزار جئوجبرا و بيان اهداف و ويژگي‌هاي اين سايت مي‌پردازيم.
مطالعه اين صفحه به 5 دقيقه زمان نياز دارد.
در اين دقايق شما به طور مختصر با نرم افزار جئوجبرا آشنا مي شويد و بهتر درك خواهيد كرد  كه، در اين سال ها چه كساني در خارج و داخل كشور تلاش كرده‌اند تا امروز اين نرم افزار با اين قابليت ها  به صورت رايگان در دسترس ما باشد.
پروژه‌ی جئوجبرا یک پروژه بین المللی، عام‌المنفعه با هدف آموزش، تولید محتوا و انجام پژوهش‌های مرتبط با نرم‌افزار جئوجبرا است.
جئوجبرا از بستر دانشگاه سالزبورگ اتريش به عنوان كار پژوهشي آقاي ماركوس هوهن وارتر به وجود آمد و در پي حمايت‌هاي اين دانشگاه و در ادامه ، حمايت ديگر دانشگاه‌ها  مانند دانشگاه كمبريج و فلوريدا، بنيان علمي محكمي در اين پروژه گذاشته شد.
ماموریت اين پروژه، توانمندسازی دانش‌آموزان و معلمین در تمام سطوح برای یادگیری و تدریس ریاضی با استفاده از نرم افزار و محتوای آموزشی تعاملی رایگان است.
هم اكنون در سايت بين المللي  جئوجبرا بيش از يك ميليون محتواي آموزشي رايگان وجود دارد.
اين پروژه در ايران نيز از سال 2006 مورد حمايت قرار گرفت. علاقه مندان به توسعه آن در ايران، با انجام پژوهش‌هاي دانشگاهي، برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي و توليد محتوا، در اين امر مشاركت داشتند. مؤسسات و مراكز دولتي مانند سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي،مؤسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان و خانه رياضيات تهران نيز از اين طرح حمايت كردند. هم اكنون تعداد زيادي از دبيران، پژوهشگران، و دانش آموزان و دانشجويان از اين نرم افزار براي يادگيري مؤثرتر  رياضي و هندسه بهره مي برند. اين نرم افزار با حمايت مركز يادگيري تبيان و ياري افراد داوطلب در مؤسسه جئوجبراي تهران، به زبان فارسي ترجمه شد و نسخه فارسي آن از طريق منوي نرم افزار در دسترس است.
جا دارد از زحمات بنيانگذاران اين پروژه در ايران تشكر و قدرداني شود.
آقاي دكتر خسرو داوودي
آقاي دكتر سعيد امين الرعايا
آقاي امير قاضي ميرسعيد
آقاي ميلاد افشين منش
آقاي سيد مهدي بشارت و ساير اساتيدي كه  در توسعه اين نرم افزار در ايران سهم به سزايي داشتند.

و اينك در ادامه راه، ما از شهرهاي مختلف ايران در مؤسسه جئوجبراي ايران گرد هم آمده‌ايم تا ادامه‌دهنده تلاش‌هاي مؤسسه جئوجبراي تهران، در
سراسر كشور باشيم و حضور خود در جامعه جئوجبرا را مديون تلاش اين بزرگواران هستيم.
انستيتو جئوجبراي ايران با مجوز رسمي از سايت بين المللي جئوجبرا و مجوز برگزاری دوره های بر خط  و انتشار محتواهاي مبتني بر حامل از وزارت ارشاد اسلامي ،دوره ها و كارگاه هاي آموزشي برگزار مي‌كند.
اعضاي اين مؤسسه :
خانم پروانه بهزادي آزاد 
آقاي عليرضا غلاميان
آقاي ابوبكر ملازهي
خانم كيميا مهري
خانم هدي برناك
خانم ليلا طوفاني
و آقاي محمد رئوفي فر
هستند.
ما سعي داريم با كمك شما معلمان و دانش‌آموزان و دانشجويان عزيز، شبكه گسترده اي از علاقمندان به  تدريس رياضيات پويا در سراسر كشور ايجاد كنيم و يادگيري رياضيات به صورت محتواي تعاملي را ترويج كنيم و در اين راه از اساتيد ،معلمان، دانش آموزان و دانشجويان و ساير علاقمندان در توسعه و به كاربردن اين نرم افزار حمايت مي‌كنيم. 
همه اعضاي اين تيم تجربه طولاني کار با نرم افزار جئوجبرا، تدريس دروس رياضي، توليد محتواهاي آموزشي و برگزاري دوره‌ها و وبينارهاي متعدد در  در سراسر كشور را دارند و از همه مهم‌تر دبير رياضي هستند. 
تجربيات ما در برگزاري دوره‌هاي آموزشي و وبينارها در سال‌هاي اخير نشان داد كه جئوجبرا نرم افزاري مناسب براي تمام سنين است و هر كسي مي‌تواند به نحوي از آن استفاده كند. 
موسسه جئوجبرای ايران به یاری معلمان، دانشجويان،دانش‌آموزان و برنامه‌نویسان و پژوهشگران داوطلب در حوزه‌های زیر فعالیت خواهد داشت
 • طراحی مواد آموزشی ، فعاليت ها و كاربرگ‌هاي كتب رياضي جهت تدریس پويا
 • برگزاری کارگاه‌های حضوری و آنلاین برای معلمان، دانش آموزان، دانشجويان و علاقمندان
 • تهیه فيلم هاي آموزشي جئوجبرا و دروس رياضي با كمك جئوجبرا
 • پروژه‌های پژوهشی در ارتباط با جئوجبرا
 • ارائه مقاله و سخنرانی در کنفرانس های محلی و بین‌المللی
 • انتشار مقاله در مجلات ترویجی و علمی - پژوهشی
 • انتشار کتاب و جزوات آموزشي درباره نرم افزار
 • اطلاع رساني آخرين اخبار در باره امكانات نرم افزار جئوجبرا
افراد داوطلب می‌توانند با موسسه جئوجبرای ايران در زمينه هاي زير همكاري كنند.
 • مشارکت در به اشتراک‌گذاری محتوا
 • ترجمه محتوا و مستندات آموزشی
 • مشارکت در برگزاری کارگاه‌های آموزشی در مناطق مختلف كشور
 • مشارکت در پروژه‌های پژوهشی
دست همكاري شما را به گرمي مي‌فشاريم و اميدواريم بتوانيم در كنار هم رشد و بالندگي را تجربه كنيم.
با تشكر انستيتو جئوجبراي ايران